V Praze se na třech místech smí opět jezdit sedmdesátkou

Na některých místech v Praze se ode dneška smí jezdit opět sedmdesátkou. Od ledna se například na magistrále nebo na jižní spojce zavedla povinná padesátka kvůli snížení hluku. Tam, kde ale toto opatření nepřineslo výraznější změnu, se teď původní sedmdesátka vrací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Jde konkrétně o tři místa, kde silnice nevede v bezprostřední blízkosti zástavby. Rychleji se ode dneška jezdí od Evropské k letišti a po části Jižní spojky.

„Posledním úsekem, kterého se to týká, je ulice Spořilovská mezi Brněnskou a Jižní spojkou, kde se sundává omezení na padesát kilometrů pro osobní vozidla. To znamená, zůstává platit pouze pro nákladní vozidla z důvodu bezpečnosti, protože je to komunikace, která je vedená z kopce,“ upřesnil ředitel odboru dopravy pražského magistrátu Jan Heroudek.


Nový rychlostní limit platí čtyřiadvacet hodin, narozdíl od původního nastavení, kdy se v těchto místech mohlo v noci jezdit až 100 kilometrů za hodinu.

Jan Herget, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme