V Praze se objevují padělky jízdenek na MHD

Policie eviduje poměrně dost případů padělaných jízdenek, které lidé měli doma a teď je vyrazili vyměnit, protože od července jízdné v Praze zdražilo. A cestující potřebují jízdenky úplně nové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pravá (vlevo) a falešná jízdenka na pražskou MHD

Pravá (vlevo) a falešná jízdenka na pražskou MHD | Foto: Kateřina Křenová

Podobný zážitek má i paní Irena. Doma našla tři staré šestadvacetikorunové jízdenky. Vyrazila je tedy vyměnit do stanice metra Dejvická, kde je předprodej jízdenek. Tam ji ale za přepážkou řekli, že nejsou schopni prokázat, jestli nejsou lístky falešné a že má jít na Centrální dispečink Dopravního podniku Na Bojišti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zbyněk Zykmund upozorňuje na výskyt falešných jízdenek

Čekalo ji nepříjemné překvapení. Jde totiž o padělky. Jak tedy má cestující poznat, že jde o padělek jízdenky? „Tyto značky tam nesmějí být. Jsou vidět pouze proti světlu,“ vysvětluje paní za přepážkou v centrálním dispečinku Na Bojišti.

Mluvčí pražského Dopravního podniku Ilona Vysoudilová nechtěla komentovat, jak má člověk falešnou jízdenku poznat. V tiskovém prohlášení pro Radiožurnál jen konstatovala:

„Při výkupu se stává, že se padělky objeví. V případě zjištění padělaného jízdního dokladu je případ předán Policii České republiky, která to dále řeší.“

Policie už také případy falešných jízdenek na městskou dopravu skutečně šetří, potvrzuje mluvčí pražské policie Eva Stulíková. Víc informací ale z taktických důvodů nechce říkat:

„Víme o tom, že tyto jízdenky jsou prodávány na oficiálních prodejních místech. Padělky jsou velmi zdařilé, takže je běžný zákazník i prodejce nemá šanci odhalit. Je ale nutné, aby lidé tyto případy hlásili policie.“

Jestli jsou nové jízdenky, které platí od 1. července, proti padělání lépe chráněny, nechtěl nikdo komentovat.

Milan Kopp, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme