V Praze se otevřel nový úsek Štěrboholské radiály. Doprava by měla být plynulejší

Řidičům, kteří jezdí po pražské Jižní spojce, se po dnešku nepatrně uleví. Úsek za Lanovým mostem, často přezdívaný bobová dráha, má ode dneška jinou podobu. Otevírá se tam totiž nová větev Štěrboholské radiály, která by měla zajistit větší plynulost dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veřejná doprava na zprovozněné části Pražského okruhu | Foto: Tomáš Adamec

Nová větev Štěrboholské radiály je dlouhá 1200 metrů a nahrazuje současné ‚esíčko‘, které působí často jako zátka, brzdí dopravu a dochází tu k tragickým nehodám.

Už od třetí odpoledne ale jezdí auta ve směru z centra po nové silnici. Tam, kde dřív řidiči jezdili oba směry, je teď víc místa pro ty směřující do města.

Stavba vyšla na 1,2 miliardy korun včetně DPH. „Ale je dobré uvést, že v tuto chvíli jsme za tyto peníze pořídili i přípravu na budoucí křížení s městským okruhem. Máme tady založenou investici, která se nám v budoucnu vyplatí. Tato stavba v tuto chvíli není úplně dokončená, příští rok bude pokračovat další fází protihlukových stěn,“ upřesnil náměstek pražského primátora Karel Březina.

Dnes otevřený úsek je součástí budoucí mimoúrovňové křižovatky, která tady vznikne, až se začne se stavbou další části městského okruhu směrem do Malešic. Realizace této stavby je ale zatím v nedohlednu.

Denisa Jeřábková, Jan Herget, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme