V Praze se střílelo. Důchodci vadili vylepovači plakátů, nikdo nebyl zraněn

V pražských Hodkovičkách se před polednem střílelo. Policie už 80letého muže, který je ze střelby podezřelý, zadržela. Vzdal se sám. Střelbou z plynové pistole si chtěl vynutit pořádek, rozčílili jej vylepovači plakátů. Zbraň použil nedaleko školy, policie proto celou oblast uzavřela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Krátce před půl dvanáctou přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o údajné střelbě v ulici Půlnoční v Praze 4 - Hodkovičkách,“ uvedla pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

První policejní hlídky byly na místě během několika minut a bezprostřední okolí z bezpečnostních důvodů uzavřely a zajišťovaly celý prostor až do příjezdu zásahové jednotky.

Podezřelý muž se nakonec členům zásahové jednotky vzdal sám krátce po poledni. Podle prvotních informací nedošlo k žádnému zranění.

Zadrženým mužem je 80letý obyvatel domu, který podle všeho tímto způsobem chtěl nastolit klid a pořádek. Dle dosavadních zjištění jej totiž rozohnily osoby, které v blízkosti jeho oken vylepovaly plakáty. Policisté současně s mužem zadrželi i jeho střelnou zbraň, kterou byla krátká plynová pistole.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme