V Praze shořela bývalá ubytovna. Uvnitř mohli zůstat bezdomovci

Velký požár zachvátil v noci na neděli bývalou ubytovnu v Bohdalecké ulici v Praze 4. Policisté museli kvůli hustému dýmu uzavřít okolí, hasiči vzhledem k rozsahu požáru vyhlásili poplach druhého stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: Jan Rosenauer

Požár propukl v opuštěné budově nedaleko dvou čerpacích stanic krátce po 22. hodině. Pět hasičských jednotek dostalo oheň pod kontrolu před půlnocí.

Zásah hasičům komplikoval velký mráz a především skutečnost, že v domě se již dlouho nebydlelo, takže byl zanesený odpadky a hořlavým materiálem, jak vysvětlil velitel zasahujících hasičů Antonín Šustr.

Vyšetřovatelé podle jeho slov spíše nepředpokládají, že by někdo v hořící budově zůstal. Mladá žena, která bydlí opodál, ale pochybuje. „Ale možná jo, protože jsem šla s přáteli a ptala jsem se, říkali mi ještě nedávno, že tam někdo mohl být," uvedla.

S jistotou se to policie a hasiči dozví až ráno poté, co dohašený objekt budou moct prohledat. Pak také určí příčinu vzniku požáru.

Ohledání objektu, který byl určen k demolici, proběhne kolem deváté ráno.

Evelyna Kulíšková, Alina Holušová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme