V Praze vrcholí maraton, dojde k dopravním omezením

Dopravu v centru Prahy dnes znovu omezí mezinárodní maratonský běh. Uzavírky pro osobní dopravu budou po celé trase závodu. Kvůli tradiční sportovní akci se změní i jízdní řády některých tramvají a autobusů. S komplikacemi musí Pražané i turisté počítat v době od 8 do 16 hodin. Veškerá omezení naleznou cestující a řidiči na internetových stránkách dpp.cz nebo praguemarathon.com.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prague Marathon 2011 | Foto: Filip Jandourek

Podle odhadů se na start postaví kolem osmi a půl tisíce běžců. Hlavní maraton ale není vyprodaný narozdíl od Pražského půlmaratonu, který se běžel před měsícem. Jeho se zúčastnilo asi devět a půl tisíce lidí.

Volswagen maratonský víkend začal už v sobotu různými nesoutěžními a doprovodnými akcemi a dnes v devět hodin ráno vyvrcholí. Start i cíl je na Staroměstském náměstí, všichni účastníci vyběhnou společně za tónů Vltavy Bedřicha Smetany.

„Tento víkend je určitě nejnáročnějším v roce, protože maraton je nejdůležitější akcí celého PIM běžeckého seriálu a koná se při něm nejvíce doprovodných akcí s největším počtem lidí," řekl Radiožurnálu marketingový manažer pořádající společnosti Prague International Marathon Jiří Nečásek.

Kromě samotných běhů se v rámci tohoto víkendu koná na Výstavišti v pražských Holešovicích také Marathon Sport Expo s bohatým doprovodným programem nebo hudební festival.

Volkswagen Maraton Praha se poběží už posedmnácté. O rekord v kategorii žen by se měla postarat keňská běžkyně Lydia Cheromeiová.

Tomáš Kohout, ČRo, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme