V Praze začala jubilejní padesátá Matějská pouť. Lidé na ní utratí stovky korun

Na pražském Výstavišti začal jubilejní padesátý ročník tradiční Matějské pouti. Nabízí přes sto dvacet atrakcí. Za kolotoče či občerstvení na ní během dne průměrná rodina utratí stovky korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matějská pouť začíná. | Foto: Filip Jandourek

Úderem desáté hodiny se za slunného počasí do areálu Výstaviště začaly hrnout rodiny s dětmi. Mezi nimi také Havlovi, kteří si každý rok dávají sraz hned u prvního stánku s občerstvením.

„Vždycky hledáme, co bude nového a pro děti to, co mají rády. Dokonce tady mám teď dva vnuky. A jednomu ačkoliv je sedm, tak je tady po osmý. A druhému je rok a něco a je tady podruhé, protože už jsme tady byli i s kočárkem,“ říká pan Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Anna Königsmarková.

Nejmladší člen rodiny se sveze na mini kolotoči, starší sní hranolky a gyros a dospělí vyzkouší atrakci zvanou Mouse.

„Na tu myš chodíme pravidelně a to stačí. Točíte se dokolečka. To není jako centrifuga, prostě jedete po kolejích vozejčkem a to je fajn,“ popisuje žena.

Jako pravidelní návštěvníci vnímají Havlovi i zvyšující se ceny. „Každý rok je tam znát určitý nárůst, ale to souvisí s dobou a s tržní silou a situací. Ještě před deseti, patnácti lety se chodilo se stokorunou, teď potřebujete nejmíň tisíc, aby se to dalo absolvovat alespoň orientačně,“ říká pan Havel.

Dodává však, že je to s porovnáním s ostatní zábavou srovnatelné. „Když vezmete třeba multikina a ceny vstupenek, tak si myslím, že je to v českém standardu, že se to dá jednou za rok zvládnout,“ podotýká.

Rodina by celý slunečný den nejraději strávila na pouti. V areálu je však trochu problém se zázemím.

„Kdybych potřebovala prcka přebalit, tak tady není zázemí. Tady holt ještě je zima na to, abych ho přebalila venku v kočáru. Takže kvůli prckovi to bude kratší,“ říká žena.

Ceny jednotlivých atrakcí se jako každý rok pohybují od dvaceti do sta korun. Matějská pouť potrvá do 21. dubna. 25. března bude program věnovaný opět dětem s postižením.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme