V Praze začíná akce 12 hodin budoucnosti: maraton myšlenek

Jak se proměnila naše společnost a kam spěje, to je hlavní otázka, na kterou dnes bude hledat odpověď 40 předních českých osobností. Takzvaný myšlenkový maratón s názvem ‘12 hodin budoucnosti‘ pořádá centrum současného umění DOX.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Büchler - Marná práce, Zámek (2010), instalace na dvoře centra DOX

Pavel Büchler - Marná práce, Zámek (2010), instalace na dvoře centra DOX | Foto: Iveta Kopicová

Organizátoři chtějí širší veřejnost seznámit s nejnaléhavějšími výzvami, kterým čelí naše společnost. Každý vystupující bude mít na svoji prezentaci 12 minut. Vstup na akci je zdarma.

Ředitel centra DOX Jaroslav Anděl tvrdí, že jde v Česku o ojedinělý projekt. „Jinak je to formát, který je úspěšný ve velkých městech, hlavně samozřejmě v západních zemích – jako je Londýn, New York nebo Berlín,“ přiblížil.

„Takže je to takový pokus shromáždit lidi z různých oborů a dát příležitost během jednoho dne pro veřejnost se seznámit s takovými nejaktuálnějšími otázkami, které nejsou čistě jenom odborné,“ vysvětlil.

Katarína Brezovská, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme