V Praze zemřel na následky podchlazení první bezdomovec

V chladném počasí zemřel pražský bezdomovec. Asi šedesátiletý muž byl dnes nalezen mrtvý v Praze 6. Podle dostupných informací jde o první úmrtí v České republice na podchlazení od začátku podzimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola bezdomovců v Mladé Boleslavi

Kontrola bezdomovců v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

Záchranáři dnes museli také pomáhat bezdomovci, který skončil v popelářském voze. Od poloviny října převáželi záchranáři do pražských nemocnic devět osob s podchlazením organismu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor časopisu Nový prostor Tomáš Havlín v pořadu Stalo se dnes

Podle šéfredaktora časopisu Nový prostor Tomáše Havlína, který také žil na ulici jako bezdomovec, je zima pro lidi bez domova největším problémem.

„Se zimou se setkáváte na každém kroku. Já jsem spal na lodi Hermes, kde člověk zaplatí 20 korun a může tam přespat. Je tam od půl deváté večer do šesti do rána, kdy je budíček a v 6:30 už musí pryč. Od té doby se nějakým způsobem musí potýkat se zimou,“ popsal Havlín.

Praha podle něj není dostatečně připravena na pomoc bezdomovcům. Zkušenost z minulých let prý ukazuje, že kapacita azylových domů není dostatečná a nemůže pokrýt poptávku.

Igor Maňour, Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme