V pražské Divoké Šárce mohou spadnout další kameny, varuje statik

Podmáčená půda má zřejmě na svědomí zřícení části skály v pražském Šáreckém údolí. Dva velké kameny se včera odlomily ze skály nedaleko vodní nádrže Džbán a spadly na frekventovanou silnici. Nikoho nezranily. Odborníci mají zítra rozhodnout, jak skály zabezpečí. Hrozí totiž, že by se z nich mohly odlomit další kameny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spadlé kameny na cestě v pražské Divoké Šárce | Zdroj: ČTK

Policie úsek obehnala páskou. Podle hlavního městského statika Petra Macháně teď totiž hrozí, že by mohly spadnout další kameny.

„Zatím došlo ke spadnutí těch dvou a drobné sutě, ale já mám pocit, že tam opravdu jsou skupiny skal, kterým každou chvílí hrozí zřícení,“ varuje Macháň.

Cesta, na kterou kameny spadly, zůstává zavřená. Na webu šesté městské části si lidé mohou najít náhradní trasu. Starostka Prahy 6 Marie Kousalíková doufá, že se na cestu budou moci lidé co nejdřív vrátit:

„Budeme čekat na vyjádření statika, protože Šárka v podstatě patří hlavně Praze a statik je v tom momentálně nejdůležitější osoba.“

Vodní nádrž Džbán v pražské Divoké Šárce. Nedaleko od ní došlo k odlomení kamenů ze skály

Viktorie Hošková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme