V pražské zoo je zpátky 13 z 18 ibisů, kteří uletěli z voliéry

Chovatelé z pražské zoo s pomocí dobrovolníků odchytili další dva ibisy, kteří od počátku týdne létali po hlavním městě a jeho okolí. Z 18 vzácných ptáků, kteří v úterý ulétli z poškozené voliéry, je jich dosud zpátky v zoologické zahradě 13.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většina ibisů je už zpátky v pražské zoo | Foto: ČTK

Jednoho z ibisů dnes polapili na pražském letišti za pomoci tamních sokolníků a cvičeného dravce. Zpátky v zoo už je také opeřený uprchlík, který se pohyboval v Holešovicích.

„Tomu už jsme přezdívali fantom Holešovic – měli jsme o něm hlášení, pohyboval se na různých místech Prahy 7, ale dal se chytit velice obtížně. Podařilo se to dnes na balkoně soukromého bytu, kde strávil noc,“ říká mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Ibisové se dostali z voliéry poté, co těžký mokrý sníh protrhl ochrannou síť. S jejich odchytem pomáhají i lidé z Prahy a okolních měst a obcí, kteří na sociálních sítích zveřejňují informace, kde ptáky viděli. Zoo informace přijímá na telefonním čísle 734 524 439.

Jednoho z ibisů se podařilo dnes odchytit za pomoci cvičeného dravce na letišti v Ruzyni | Foto: ČTK

mta, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme