V pražské zoo se připravují na advent. Připojit se mohou i návštěvníci

Advent sice ještě nezačal, ale v pražské zoologické zahradě se na něj pilně připravují. Zaměstnanci budou o víkendu tvořit adventní věnce a návštěvníci můžou s nimi. Při tom ještě stihnou poblahopřát k narozeninám orangutanovi Padangovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otcem mláděte je samec Padang | Foto: Zoo Praha, Tomáš Adamec

Zoologická zahrada v Troji se na Vánoce pečlivě připravuje každý rok a chovatelé a další zaměstnanci proto chystají bohatou výzdobu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V pražské zoo se tuto neděli začínají plést adventní věnce

Pokud chcete mít i u vás doma originální vánoční dekoraci, můžete se k nim připojit. Začíná se už tuto neděli.

"V jedenáct hodin je první termín, během kterého si návštěvníci mohou své adventní věnce vytvořit. Pokračovat se bude v průběhu brzkého dopoledne až do časného odpoledne. Každá skupin má na tvorbu věnce jednu hodinu. Kromě základů nutných k přípravě věnců, budou připravení i naši kolegové, kteří s přípravou věnce rádi pomohou," říká mluvčí zahrady Michal Šťastný.

Věnce se budou v zoologické zdobit i příští neděli. Co se ale opakovat nebude, to jsou narozeniny jednoho z nejvzácnějších obyvatel pražské zoo, samce orangutana sumaterského Padanga.

"Padang na konci týdne oslavil své 15. narozeniny. Významné jubileum to ale není, orangutáni se totiž díky lidské péči mohou dožít i více než padesáti let. Za připomínku to ovšem stojí," vysvětluje Michal Šťastný.

Chovatelé Padangovi navíc připravili zajímavý dárek připomínající hlavolamy.

"Můžeme si je představit jako jakési obrovské copany z hasičských hadic, do kterých se zastrkají kousky jeho oblíbené potravy. Padang se pak se svojí rodinou zabaví tím, že ty chutné kousky krmení budou z copanu vytahovat," dodává Michal Šťastný.

Oslavovat se v zoo bude během soboty.

Anna Königsmarková, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme