V pražských Holešovicích evakuovali kvůli statice nájemníky bytového domu

Třicet nájemníků muselo opustit dům v Praze - Holešovicích. Budova má zřejmě poškozenou statiku. Na místě to zjišťují odborníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prasklina ve zdi | Foto: Jan Rosenauer

Na policii se včera obrátil jeden z obyvatel domu, který slyšel zvláštní zvuky v konstrukci. Statik pak rozhodl o evakuaci lidí ze čtyř vchodů i přilehlé budovy. Věc už šetří také policie.

„Na místě probíhá šetření a obě budovy včetně přilehlého okolí střeží bezpečnostní agentura. Případem se zabývají kriminalisté 1. pražského obvodu, kteří už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

Viníkovi za to hrozí až osmileté vězení. Při vyšetřování případu mají být použity znalecké posudky z oboru stavebnictví, statiky a metalurgie.

Investor zajistil nájemníkům náhradní ubytování v okolních hotelech. Kdy a jestli vůbec se lidé vrátí domů, zatím není jasné.

Igor Maňour, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme