V pražských Vršovicích přicházejí volit spíše starší lidé

V Praze se volební účast pohybuje mezi 20 až 30 procenty. Očekává se, že nebude vyšší než při minulých komunálních a senátních volbách. Například v pražských Vršovicích přicházejí volit spíše starší lidé.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

V pražských Vršovicích převládá starší bytová zástavba, proto i do volebních místností přicházejí většinou starší lidé. K těm, co mají velké potíže nemohou do schodů, scházejí členové komise s urnami dolů. A jak upozornil reportér Jaroslav Skalický, zaznamenali tam i jednu připomínku k technické podobě voleb.

„Předsedkyně jedné volební komise Jana Bártová řekla, že straší lidé mají problémy s velkými plachtami, nevědí s tím rady. A že by pro příště měly být raději jednotlivé volební lístky,“ dodal.

Nízká volební účast v Praze Strašnicích

Předseda jedné z volebních okrskových komisí v Praze Strašnicích Miroslav Větrovec Radiožurnálu potvrdil, že přišlo zatím jen asi 20 procent občanů. Podobnou zkušenost potvrdila i předsedkyně další strašnické okrskové komise Jana Květoňová:

„Já myslím, že ta účast je asi tak 20 až 30 procent. Je to třeba tou celkovou politickou atmosférou, že je účast nižší, než byla třeba na jaře. Ale kolem poledne to bude rozhodně ještě vyšší. Jinak žádné problémy nemáme.“

V Praze 11 odvolilo včera 29 procent voličů

Místní zastupitele i senátora volí například občané Prahy 11. „Místnosti jsou otevřeny, zatím jsem ale viděl přicházet jen členy volebních komisí,“ řekl ze školy na Pošepného náměstí krátce po osmé reportér Jaroslav Skalický.

Předseda jedné u volebních komisí Dalibor Válek Českému rozhlasu řekl, že včera v tomto volebním okrsku přišlo dát svůj hlas 29 procent voličů. Dnes ale očekává účast nižší.

Jaroslav Skalický, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme