V pražských Vysočanech hořela výrobní hala, škoda se podle majitele vyšplhá na 5 milionů

V neděli ráno vypukl v pražských Vysočanech požár výrobní haly. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči, kteří následně plameny dostali pod kontrolu. Incident se obešel bez zranění, majitel haly ale počítá s 5milionovou škodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár výrobní haly | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky v neděli zasahovaly v ulici U Elektry v pražských Vysočanech, ve výrobní hale tam vypukl požár. Jak informoval hasičský sbor, přijela na místo v 5:57 hodin jako první jednotka z Holešovic, u požáru zasahovaly také jednotky ze Satalic, Centrály a Petřin.

Profesionálním hasičům pomáhali i kolegové z dobrovolných sborů z Běchovic a Kbel. V hale se vyrábí tištěné spoje elektrosoučástek.
Hasiči nasadili na likvidaci požáru dva proudy v dýchací technice, na místě ale byla i výšková technika. Jeden útočný proud byl veden po střeše objektu.

V pražském Braníku hořel hotel. Hasiči evakuovali 24 lidí, dva muži se vážně zranili

Číst článek

V 06:20 hodin dostaly jednotky požár pod kontrolu, pak probíhalo jeho dohašování uvnitř haly a odvětrání prostoru pomocí přetlakové ventilace. Podle hasičů nebyl nikdo zraněn.

Během nedělního dopoledne proběhlo na místě požáru došetření případu za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů, u kterého byli přítomni také specialisté z Technického ústavu požární ochrany. Z jednoho ze strojů na výrobu tištěných spojů byly odebrány vzorky k dalšímu zkoumání. Specialisté tak musí prověřit, zda příčinu požáru způsobila technická závada. Majitel vyčíslil škodu na pět milionů korun.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme