V Předmostí se dozví jméno ředitele ZŠ, jejíž vznik vyvolal emoce a protesty

Populace na největším panelovém sídlišti v Předmostí stárne, žáků ubývá. Proto radní podpořili návrh obě školy sloučit. Přes emoce a protesty, které rozhodnutí provázely, získalo také podporu zastupitelů. Dnes se v Přerově dozví jméno ředitele, který bude stát v čele školy od nového školního roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přerov

Přerov | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Podle náměstka primátora Dušana Hluzína, který má školskou problematiku na starosti, vedly město ke sloučení škol především ekonomické důvody.

„Počítáme s tím, že za tři až 6 let začne výrazným způsobem klesat počet žáků v prvních třídách základních škol. My chceme, aby vznikl ekonomicky silný subjekt plný dětí,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Přerově se dozví jméno ředitele sloučené ZŠ v Předmostí. Další podrobnosti od redaktorky Jany Zemkové.

Město sloučí základní školy Komenského a Pod Skalkou, známou jako Mateřídoušku. Právě na druhé z jmenovaných škol návrh vzbudil bouřlivé emoce, nejen mezi učiteli, ale také mezi rodiči.

„Není to žádná megalomanská škola a nejvíce rozhodující jsou přístupy učitelů, jiná forma výuky, skupinová výuka,“ říká jedna z matek. „Opravdu vztah mezi učiteli, žáky a jejich rodiči je prostě nadstandardní. Teď to někdo naruší a nikdo mi nedá žádné záruky, že škola a přístupy budou pokračovat stejně jako jsou nyní,“ dodává další.

Kdo ze čtyř kandidátů bude ředitelem školy v Předmostí se zatím neví. Čeká ho však nelehký úkol. Rodičům má garantovat, že ani jedna ze slučovaných škol nepřijde o specifika.

„Město garantuje, že bude program propojením obou vzdělávacích programů. Především kantoři ze základní školy Pod Skalkou by měli být pro rodiče zárukou, že budou učit stejně, jako učili doposud,“ říká náměstek primátora Dušan Hluzín.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme