V Přerově se zkomplikovalo výběrové řízení na nového dopravce

Kdo bude příštích deset let zajišťovat městskou hromadnou dopravu v Přerově, se město dozví minimálně s měsíčním zpožděním. Původní termín oznámení výsledků výběrového řízení se posunul kvůli odvolání jednoho z uchazečů, který napadl zadávací podmínky. Firma například rozporovala požadovaný počet ekologických autobusů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přerov.SPŠ.Havlíčkova ulice | Foto: Jaroslav Loufek

Spor podle náměstka primátora Josefa Kulíška neohrožuje zajištění dopravy ve městě.

Případné odvolání firmy k Úřadu pro hospodářskou soutěž by ale mohlo odsunout podpis smlouvy s vítězem výběrového řízení na zakázku v hodnotě 250 milionů korun bez DPH.

„Rozpor se týkal množství autobusů na alternativní pohon, které musí prokázat. My jsme měli v zadávací dokumentaci autobusů 40. Oni tento počet rozporovali, protože studie říká, že autobusů, které by měly obsluhovat městskou hromadnou dopravu, mělo být 19. Takže dvojnásobek se nám zdá jako relevantní,“ přiblížil Kulíšek.

„My jsme se po konzultaci s ministerstvem nakonec rozhodli, že nevyhovíme připomínkám a budeme pokračovat v zadávacím řízení. V měsíci červnu bychom měli přikročit k otevření obálek a k vyhodnocování soutěže,“ dodal.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme