V prostějovské knihovně naučí seniory využívat počítač k nejrůznějším aktivitám

V prostějovské knihovně dnes začínají speciální kurzy s názvem Senioři a počítač. V rámci místního senior klubu se budou účastníci učit využívat počítač k nejrůznějším aktivitám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítačová třída je plně obsazená | Foto: Roman Verner

V prostějovském seniorklubu se starší lidé setkávají, aby společně vyrazili na výlet, zajímavou přednášku nebo podnětnou besedu. Ale ani to jim nestačí. Proto se jeden z členů seniorklubu Miloslav Kolář rozhodl, že své vrstevníky naučí pracovat s počítačem.

„Od těch nejzákladnějších věcí, které musí zvládnout, když chce přes počítač ať už komunikovat se svými kamarády, příbuznými nebo dětmi, nebo se věnovat sofistikovanějším věcem jako návštěva různých stránek s elektronickou literaturou, sledování filmů, televize, poslech Českého rozhlasu přes počítač,“ říká ředitel prostějovské knihovny Aleš Procházka, který má z aktivity zdejšího seniorklubu velkou radost.

„Já jsem naprosto nadšen, že v dnešní době ještě existují nejen aktivní senioři, ale senioři, kteří jsou ochotní něco dát ze sebe a věnovat tomu volný čas, podtrhuji zadarmo,“ dodává Procházka.

Hodiny práce s počítačem začínají v knihovně právě dnes od 10 hodin.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme