V Radonicích u Kadaně pořádají májové slavnosti

V Radonicích u Kadaně na Chomutovsku se dnes konají v pořadí už třetí Radonické májové slavnosti. Zatímco v minulých letech si mohli návštěvníci užít například výstavu zemědělské techniky nebo automobilové a motocyklové veterány, letos se slavnosti více přiblíží přírodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radonice na Chomutovsku | Foto: GNU General Public License, verze 1.2, Miloš Hlávka

„V letošním roce přišla řada na myslivost, lesnictví a rybářství, v dalších letech hodláme vymyslet další, to nebudeme prozrazovat, co máme v plánu,“ vysvětluje Stanislav Raul z občanského sdružení Naše Radonicko, které akci pořádá.

V Radonicích tak dnes uvidíte například starou i moderní lesnickou techniku, výstavu motorových pil a také to, jak se s nimi dělají sochy ze dřeva. Vedle toho se představí lesnictví nebo myslivost tak, jak ji možná neznáte.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na májové slavnosti v Radonicích u Kadaně zve Jan Bachorík

„Myslivost není pouze o lovu, o střílení, tak jak si někdo mylně představuje, je to o volném čase obětavých myslivců, je to o chovu o starání se o zvěř,“ říká Stanislav Raul.

Uvidíte také šermíře, obrazovou kroniku Radonicka nebo se budete moci proletět vrtulníkem. I letos navíc pojedou z Kadaně do Radonic historické vlaky, doplňuje za pořadatele Pavel Budák.

„Z Kadaně nám vyjíždí v 8:40 první vlak, druhý v 11 hodin a vracet se bude z Radonic v 10 hodin a v 17:25.“

Stejně jako loni se můžete i letos proletět v Radonicích vrtulníkem | Foto: Jan Bachorík

Radonickými májovými slavnostmi, které začínají v 10 dopoledne, bude provázet herec a moderátor Petr Rychlý s Jaroslavem Kleinem. Atmosféru slavností si můžete užít i díky Českému rozhlasu Sever, který vám mezi 14 a 15 hodinou nabídne živý přenos.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme