V Raškovicích na Frýdecko-Místecku střílel učitel, mezi oběťmi je i jeho studentka

Dosud znali Raškovice jen milovníci horské turistiky. Od včerejšího večera se malebná obec v Beskydech stala synonymem pro těžce pochopitelný zločin. Útočník, který měl zřejmě několik zbraní, přijel do domu 17leté studentky, zastřelil dívku i jejího dědečka a babičku vážně zranil. Policisté vyslýchají známé obětí i vraha, aby dokázali přesně zjistit, co vše střelbě předcházelo a hlavně jaký měl střelec motiv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté pokračují v prohledávání místa činu v Raškovicích na Frýdecko-Místecku, kde útočník zastřelil dva lidi a jednu ženu vážně zranil | Zdroj: ČTK

Policisté místo činu obehnali páskami a nikoho tam nepustili. Před zátarasem postával i Miroslav Klimša. „Husí kůže, strašné, když vám 200 metrů od baráku někoho zavraždí,“ svěřuje se.

Poklidnou vesnicí teď otřásl zločin, který místní znají jen z filmů. Jenže v tomto případě se dotkl lidí, které znají a denně je potkávali. Jako třeba 23letý Ondřej. „Uvažoval jsem hlavně nad těmi rodiči. Tady byl doteď klid. Dneska to bude strašné. Mám z toho hrozný pocit,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyšetřování střelby v Raškovicích a pocitech místních informuje Andrea Čánová

Raškovice mají jen dva tisíce obyvatel, a jak to už na vesnicích bývá každý zná každého – i oběti vraha.

„Je to strašné, nikdo nečeká takové věci. A ještě to byla moje zákaznice, velice dobře ji znám. Tam bydlím a zrovna ta slečna k nám chodila nakupovat, my tam máme večerku. Znám i její maminku, je to hrozné,“ vypráví prodavačka.

Technici kriminálky v bílých kombinézách prohledali každý milimetr, hledali nábojnice a vše si fotili.

„Zatím lze sdělit, že jsme zajistili několik střelných zbraní. Co se týče jejich charakteru a případného zákonného držení, tuto informaci zatím komentovat nebudu,“ uvádí policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Kriminalisté prohledávají místo činu i místo, kde zadrželi 31letého muže podezřelého z vraždy | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Mezitím vyšetřovatelé vyslýchají svědky a skládají mozaiku příběhu. Místní spekulují, že za vším je nešťastná láska. Policisté ale o motivu zatím mlčí, stále ještě získávají informace a probíhá vyšetřování.

Co vraha k rodině přivedlo, kriminalisté nechtějí říct. Místní jsou sdílnější – prý to byl učitel 17leté dívky, která je jeho nejmladší obětí.

Ředitelka střední školy ve Frýdku-Místku o případu mluvit nechce. Studenti už ale pro svou mrtvou spolužačku vytvořili před školou pietní místo z plyšáků a svíček.

Andrea Čánová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme