V Řepici na Strakonicku oslavili titul Vesnice roku Kožichovým bálem

Vesnicí roku 2012 se stala v konkurenci 278 soutěžících obec Řepice na Strakonicku. Zpráva tam vyvolala nelíčené nadšení. Radostná novina přišla jen pár okamžiků před Kožichovým bálem v místním pohostinství, na kterém úspěch slavila až do pozdních nočních hodin celá ves.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vesnicí roku 2012 České republiky se stala obec Řepice na Strakonicku | Zdroj: ČTK

„Kdyby byla kořalka, tak by ta oslava vypadala úplně jinak. Zakázali nám kořalku, tak co chcete slavit,“ říkal starší muž, přesto ale prý vítězství své obce v soutěži oslaví.

„Mně se tady žije krásně. Přivdala jsem se sem před nějakými 15 lety, kdy tady nebylo vůbec nic, maximálně občas fungovala hospoda. A teď tady máme, na co si vzpomeneme, pro děti i pro naši střední generaci. Co ještě nemáme, tak když si vymyslíme, tak uděláme,“ směje se mladá žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslavy titulu Vesnice roku sledoval v Řepici na Strakonicku redaktor Jan Kopřiva

Starosta obce se svou zástupkyní na bále nebyli, protože odjeli do Luhačovic, dějiště vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku.

„Je to úplně úžasné. Když to paní starostka telefonovala, tak to byl jásot úplně všude, kde jsme to řekli. Všichni výskali, jásali, krása,“ raduje se pracovnice obecního úřadu Vladimíra Tíkalová.

Podle ní stojí za úspěchem obce hlavně soudržnost vesnice. „Řepice může nabídnout spoustu spolků, které dokážou držet při sobě a dokážou připravit nějaký program pro komisi i sami pro sebe,“ míní Tíkalová.

Jan Kopřiva, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme