V Říčanech se sešly nadané a talentované děti. Soutěžily v krajském předkole Zlatého oříšku

Kulturní centrum v Říčanech obsadily v neděli odpoledne nadané a talentované děti. Ty přijely z různých koutů středních Čech na krajské předkolo celonárodní soutěže mladých talentů Zlatý oříšek. Ze 45 přihlášených dětí, které své dovednosti předvedly do posledního místa zaplněnému hledišti a také odborné porotě, bylo vybráno 15 finalistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajské kolo celostátní soutěže mladých talentů Zlatý oříšek. Soutěžící s moderátorem Alešem Cibulkou na jevišti | Foto: Michal Trnka

Janu Doskočilovi je 14 let. Mladého talentovaného zpěváka a kytaristu oslovila hudba kapely Queen a Freddieho Mercuryho.

Na krajském předkole Zlatého oříšku bodoval. Sklidil obří aplaus u publika a také zaujal porotu. Díky tomu se stal jedním z trojice vítězů středočeského klání.

„Já pocházím ze Žernovky a na Vánoce tam máme takový zvyk, že se na Štědrý den vždycky sejdeme v naší malinké hospůdce a hrajeme koledy. Jednou tam byla paní, která pořádá Zlatý oříšek, a říkala, jestli bych se nechtěl přihlásit. Tak jsem se zúčastnil,“ vysvětluje Honza, jak se v soutěži ocitl.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Říčanech natáčel redaktor Michal Trnka.

Hudbě se hodlá věnovat i v budoucnu. „Chci se tím živit. Chci se dostat na konzervatoř, každý den cvičím tři čtyři hodiny,“ prozrazuje.

Kromě mladého zpěváka získala v Říčanech středočeský Zlatý oříšek ještě nadějná krasobruslařka Anička Dušková a porota ocenila také Taneční školu Twist Madonna.

„Já jsem rád, že se opět naplňují parametry Zlatého oříšku. Je to úžasná přehlídka veškerého talentu a hlavně volnočasových aktivit dětí. Viděli jsme holčičku, která jezdí na poníkovi a je to mistryně republiky. Dosahuje skvělých výsledků. Stejně jako chlapec, který maluje nádherné obrazy. Stejně jako taneční skupina,“ říká na adresu Zlatého oříšku hlavní organizátor celorepublikového klání Jiří Kotmel, který v Říčanech předsedal porotě.

Krajské kolo celostátní soutěže mladých talentů Zlatý oříšek. Hra na akordeon | Foto: Michal Trnka

Mezi soutěžícími se v dobrém světle blýskl třeba i třináctiletý Martin Frydrych z Tehovce. Baví ho vyrábět šperky, které by se mnohé ženy nemusely stydět vzít si jako doplněk i na tu nejluxusnější party.

„Nejčastěji vyrábím šperky z korálků, nejraději asi náušnice. Ty se totiž nejvíce líbí. A je to i zajímavé,“ říká Martin.

Porota krajského předkola Zlatého oříšku to neměla v neděli odpoledne vůbec jednoduché. Přiznala to třeba někdejší televizní hlasatelka a dlouholetá manažerka pražského Divadla Bez zábradlí Hana Heřmánková.

„Těžko se dá srovnávat, kdo je lepší a kdo horší. Někdo už má medaile z mistrovství světa a Evropy, někdo se zase ve svém oboru nemůže zúčastňovat takových klání, ale předvedl tady takový výkon, že nám to zamotalo hlavu. Bylo to pro mě opravdu moc těžké,“ přiznává Hana Heřmánková.

Krajské kolo celostátní soutěže mladých talentů Zlatý oříšek. Vystoupení taneční školy Twist Madona | Foto: Michal Trnka

Šanci zabodovat ve velkém Zlatém oříšku mají všichni soutěžící z Říčan. Do republikového klání totiž postupují automaticky. Některé z nich tak možná na Nový rok uvidíme na obrazovkách České televize.

„Tam se ty výsledky mohou zase tak zamotat, že to může všechno skončit úplně jinak. Není neobvyklé, že děti, které v kraji zůstanou nenominovány, se v celorepublikovém kole dostanou mezi vítěze,“ dodává za organizátory Jiří Kotmel.

Krajské kolo celostátní soutěže mladých talentů Zlatý oříšek. Nadějný šperkař Martin Frydrych | Foto: Michal Trnka

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme