V Říčkách můžete sjezdovat i v létě. Na káře jezdí i rodiče s dětmi

V Říčkách v Orlických horách je v létě v provozu lanovka a kromě toho, že vozí na hřeben turisty, nebo cyklisty, nabízí také jedno adrenalinové potěšení. Půjčí vám tam speciální káru a na ní si můžete sjet červenou sjezdovku. Pak je jenom na vás, kolik si hormonu strachu pustíte do krevního oběhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orlické hory - Pohled z Deštné | Foto: Agentura CzechTourism

Speciální kára vypadá jako nízká tříkolka, nejdůležitější na ní jsou perfektní brzdy. „Vzadu jsou kotoučové, vepředu bubnové. Samozřejmě procházejí pravidelnou kontrolou a revizí,“ říká Stanislav Havel ze skiareálu v Říčkách.

Zájemce čeká jízda lanovkou dlouhá 1200 metrů na vrch Zakletý vysoký 992 metrů a pak jízda dolů 1350 metrů po červené sjezdovce. „Je to i pro rodiny, každý si může brzdit, jak chce. Třeba tatínci si můžou užít malé děti a jet opatrně,“ ujišťuje Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž Jiřího Fremutha o letní jízdě po sjezdovce v Říčkách

Vlekaři na vrcholu káru sundají z lanovky a z kopce pak jezdce roztlačí. „Záleží na vás, jakou rychlost si zvolíte. Pokud na tom jste poprvé, je lepší jezdit ze strany na stranu,“ radí vlekař Tomáš Rykr a roztlačuje i redaktora Jiřího Fremutha.

Po úspěšné jízdě je ještě čas na zjištění zážitků skupiny rodičů, kteří sjezd absolvovali se svými dětmi. „Dobrý zážitek. Spadly nám brýle, takže jsme za jízdy nandavali,“ říká jeden tatínek, který sjel sjezdovku s tříletou dcerou Kristýnkou. „Kdyby jel člověk sám, pustil by to víc,“ dodává se smíchem.

Jiří Fremuth, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme