V Rokytské slati na Šumavě bylo ráno minus 32 stupně Celsia, počasí nutí řidiče k bdělosti

Jižní Čechy mají za sebou nejmrazivější noc za poslední čtyři roky. Nejvíc mrzlo v Rokytské slati na Šumavě, meteorologové tam zaznamenali teplotu minus 32 stupňů Celsia. Mráz panuje i v dalších částech kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ledovka, námraza, šípek | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„Na Březníku klesla teplota na minus 30 stupňů, na Horské Kvildě na minus 27," upřesnila Českému rozhlasu Markéta Augustinová z Českého hydrometeorologického ústavu.

"V nižších polohách bylo nejchladněji v Borkovicích na Veselsku, a to 20,5 stupně pod nulou, či v Byňově u Nových Hradů - minus 19 stupňů Celsia,“ doplnila.

Dosud nejnižší teplota na území Čech byla naměřena v roce 1929. V Litvínovicích u Českých Budějovic tehdy teplota klesla na minus 42,2 stupně.
Pramen: ČTK

Nejméně chladným místem v republice bylo pražské Klementinum, teplota se tam propadla na minus 5,7 stupně Celsia. V jiných částech Prahy ale mrzlo více. Například ve Kbelích bylo minus 14,7 stupně.

Pozor na silnicích!

Uježděná vrstva umrzlého sněhu krytá drtí je dnes na některých silnicích v Plzeňském kraji. Jsou to silnice, které silničáři nesolí. Kromě Šumavy mohou být tyto úseky místy po celém kraji, ve vyšších polohách na Tachovsku a severním Plzeňsku, i někde v lesních úsecích.

Na silnicích druhé a třetí třídy na Vysočině většinou leží vrstva ujetého a zledovatělého sněhu krytá posypem. Řidiči na nich musí podle silničářů stále věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Hlavní tahy včetně vysočinského úseku dálnice D1 jsou holé a vymrzlé a sjízdné bez omezení.

Moravskoslezský kraj trápí smog

V Moravskoslezském kraji přetrvávají zhoršené rozptylové podmínky. Imisní limit pro polétavý prach byl dnes ráno překročen na všech měřicích stanicích v regionu.

Na území Ostravska, Karvinska a části Frýdecko-Místecka (bez Třinecka) zůstává v platnosti smogová situace. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme