V sauně kutnohorského bazénu se pokusili překonat přes 20 let starý návštěvnický rekord

V sauně kutnohorského plaveckého bazénu se v sobotu pokusili překonat přes 20 let starý místní návštěvnický rekord. Příznivci vysoké teploty a rychlého ochlazení měli při této příležitosti možnost vyzkoušet si, jak vypadá takzvané zážitkové saunování. To má podobu ceremoniálů, které v poslední době získávají stále na větší oblibě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sauně | Foto: Fotobanka stock.xchng, Onur Mumcu

Vedoucí kutnohorského plaveckého bazénu Zdeněk Hadrovský vylévá na rozžhavené kameny vonnou esenci a horký vzduch s příjemným aroma vzápětí rozhání dostatečně pevným ručníkem.

„Vážení přátelé, já vás vítám při dnešním ceremoniálu, který bude medový. Jako vůni použiji oriental, je to taková uklidňující a uvolňující vůně,“ vítá klienty Hadrovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Snaze překonat rekord přihlížel redaktor Michal Trnka.

Návštěvníci takzvané potírny si užívají příjemného tepla a k tomu se ještě potírají medem. Pak už má saunování klasický průběh. Z horka pod sprchu a ti odvážnější pak ještě do ochlazovacího bazénku.

Sobotní dění v sauně kutnohorského plaveckého bazénu se neslo také ve znamení pokusu o překonání místního rekordu v počtu návštěvníků za jeden den. Tento počin se ale nepovedl úplně podle představ organizátorů. Rekord 95 lidí tak zatím zůstal nepokořen.

„Už jednou jsem tu byl, když jsme se snažili udělat rekord. Myslím, že se to tenkrát nepovedlo. Říkal jsem si, že to teď vyjde. Ale když jsem viděl to počasí, tak to bylo horší,“ říká jeden z návštěvníků.

„Je to z obou důvodů – kvůli rekordu i užít si ceremoniál,“ svěřuje se další návštěvnice.

Ti, kteří dorazili relaxovat právě kvůli pokusu o překonání rekordu, se už teď podle vedoucího bazénu Zdeňka Hadrovského mohou těšit na druhou polovinu roku:

„Samozřejmě to zopakujeme. Myslím, že se to bude konat zase na podzim a pokusíme se udělat pořádnou propagaci tak, aby rekord padnul.“

Kutnohorský plavecký bazén právě letos slaví 30. narozeniny. Oslavy budou sice skromné, na své si ale i tak v průběhu roku přijdou děti i dospělí návštěvníci.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme