V sokolovské nemocnici dalo 8 lékařů z interny výpověď

Celkem osm lékařů interního oddělení Krajské nemocnice v Sokolově dnes podalo výpověď. Na oddělení údajně dlouhodobě chybí kvalifikovaní odborníci a vedení zdravotnického zařízení na opakovaná upozornění lékařů nereaguje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnické zařízení. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Generální ředitel Krajské nemocnice Zdeněk Horák Českému rozhlasu hromadnou výpověď potvrdil. Zatím ale situaci komentovat nechce.

„Mohu potvrdit, že několik lékařů ze sokolovské nemocnice podalo výpověď. O celé situace samozřejmě budeme jednat. Čekám, až se vrátí náměstkyně pro léčebnou péči doktorka Fialová z dovolené. Potom se snad k tomu budeme moct nějakým způsobem vyjádřit,“ řekl Horák.

Podle něj je péče na interním oddělení v Sokolově zajištěná. Lékaři podávající výpověď ale tvrdí, že své výpovědi stáhnou pouze v případě že vedení nemocnice stav lékařů na oddělení urychleně doplní. To by následně umožnilo atestační vzdělávání lékařů a možnost řádně vybírat dovolenou.

Zdeněk Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme