V souvislosti s povodněmi padlo první trestní oznámení. Kvůli skládce zeminy v Lahovičkách

Na černou skládku zeminy v pražských Lahovičkách, které spadají pod Zbraslav, navezla soukromá firma za uplynulé čtyři roky statisíce kubíků půdy. Protiprávně. Nezastavily ji ani milionové pokuty. Teď firma čelí trestnímu oznámení místních obyvatel. Voda, která skládku zčásti zaplavila, do jejich domů a zahrad zanesla i tuny bláta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodeň zatopila některé rampy Radotínského mostu nedaleko soutoku Vltavy s Berounkou | Foto: Mirko Kašpar

Trestní oznámení podala zastupitelka Zbraslavi Soňa Hasenkopfová spolu s obyvateli Lahovic a Lahoviček.

„Trestní oznámení jsme podali na agenturu Citylogistika, další trestní oznámení podáme na rekreační oblast Radotín a bylo to podání na obecné ohrožení,“ vysvětlila Hasenkopfová.

Radotínská radnice se k problému příliš vyjadřovat nechce s tím, že má teď jiné starosti. Haldou se přitom zabývá, spolu s dalšími úřady, už od roku 2009, kdy se tam zemina začala dovážet.

Statisíce kubíků zeminy jsou navezené na soukromém pozemku o velikosti odhadem 12 až 15 fotbalových hřišť. Na pozemku je také vidět několik cisteren, opuštěný karavan, několik bagrů či nákladní auto. To všechno zaplavuje voda. Ve vzduchu je cítit nafta a motorové oleje.

Zástupce Agentury Citylogistika se dnes k problému vyjádřit nechtěl, rozhovor připustil koncem týdne. Majitel pozemku, na kterém haldy zeminy leží, není k dohledání.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme