V sutinách kladenského domu zničeného výbuchem našli hasiči mrtvého člověka

Hasiči v noci na čtvrtek našli v Kladně mrtvého muže v sutinách domu, který se ve středu zřítil zřejmě po výbuchu plynu. Jeden zraněný je v nemocnici. Dům byl po výbuchu zcela zdemolovaný, hasiči museli zajistit i sousední budovu. Sutiny nejdříve začali odklízet ručně, poté zapojili i speciální sací bagr. Všechny práce se snažili provádět šetrně právě kvůli podezření, že je v sutinách člověk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch plynu zcela zdemoloval dům v kladenské části Kročehlavy | Foto: Pavel Šuba

„Kolem 2:00 jsme našli na místě osobu, ale bohužel bez známek života," řekla ve čtvrtek ráno mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Podle informací ČTK šlo o osmašedesátiletého muže. Nalezen byl ve sklepních prostorách. Podle kladenské policejní mluvčí Jany Šteinerové pokračuje vyšetřování příčiny výbuchu.

V Ostravě hořela pekárna, podle svědků byl příčinou výbuch plynu

Číst článek

Hasiči vyjížděli k výbuchu v kladenské části Kročehlavy ve středu před polednem. Na místě byl silně cítit plyn. Jednoho zraněného muže ošetřili záchranáři, poté ho převezli do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Později se podařilo ze zříceného domu dostat ven živého psa.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů včetně speciálního týmu, který má výcvik i vybavení na vyhledávání a vyproštění lidí ze sutin. Do vyhledávání byli zapojeni i speciálně cvičení psi.

Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti.

ČTK, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru