V Táboře bude v areálu Komora k vidění špičková silniční cyklistika

Na asfaltovém oválu odpočinkového areálu Komora u sídliště Nad Lužnicí v Táboře dnes postupně odstartují závody silniční cyklistiky žáků sedmých, osmých a devátých tříd. Mohou se jich zúčastnit všichni kluci a holky, kteří budou mít chuť. Vrchol úvodu čtyřdílného seriálu Táborských okruhů pak přijde na řadu v půl šesté v podvečer, kdy se na start postaví řada reprezentantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod míru juniorů | Foto: Miroslav Zimmer

Diváci jsou podle trenéra české cyklokrosové reprezentace Stanislava Bambuly srdečně zváni.

„Je to v areálu Komory v místě, kde bylo i mistrovství světa. Máme tady kilometrový asfaltový okruh, na kterém chceme pořádat kritérium pro kategorii mužů,“ říká Bambula.

Závod je vypsán na 50 okruhů a každé páté kolo je bodovací – bodují první čtyři závodníci, kteří postupně sbírají body, vítězem se stává ten, kdo jich bude mít nejvíc. Čas, za který se dá zmíněných 50 okruhů zajet, se pohybuje kolem hodiny a čtvrt. Tento typ závodů bývá také velmi atraktivní pro diváky.

„Okruh tohoto typu, kdy je na něj vlastně na celý vidět, je velmi žádaný a zajímavý. Pro diáky to bude velmi atraktivní, což jde vidět už i na trénincích. Lidi na nás koukají, pozorují, jak tu jezdci jezdí šedesátkou. Atraktivnost tohohle okruhu je úžasná, pokud diváci přijdou, budou mít velký zážitek.“

Vstupné se žádné neplatí, okruh je totiž přístupný všem.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme