V Táboře otevřeli první babybox, namísto nemocnice je v domově důchodců

V Táboře otevřeli první babybox. Vyhřívanou schránku pro odložené děti otevřeli na netradičním místě – v tamním domově důchodců v objektu G-centra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtrnáctidenní holčičku našla sestřička v jihlavském babyboxu zabalenou do staré deky. | Foto: Lucie Maxová

Po třech letech, kdy se předseda občanského sdružení Statim Ludvík Hess marně snažil zřídit babybox v nemocnici, se nakonec dohodl s místním domovem seniorů, který se nachází v její blízkosti.

„Jsem ráda, že u nás bude život nejen končit, ale občas taky začínat,“ řekla ředitelka domova důchodců Jaroslava Kotalíková.

V Táboře byli během posledních tří let nalezeni dva odložení novorozenci. Jednoho, ještě živého, objevil pes na břehu Lužnice. Druhý takové štěstí neměl, našli ho bez známek života na chodníku před panelovým domem.

Táborský babybox je už 54. zařízením na odložení dětí v Česku. První schránka, do které je možné anonymně a bez obav z postihu odložit nechtěné dítě, vznikla v roce 2005 v soukromém GynCentru v Praze.


Táborský babybox se nachází v domově důchodců G-centrum v ulici Kapitána Jaroše

Jan Kopřiva, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme