V Táboře začíná nejdelší festival vína ve střední Evropě. Potrvá bezmála čtyři týdny

Legenda moravského vinařství Lubomír Glos zahájí dnes večer více než třítýdenní maraton řízených degustací v Táboře. Pátý ročník festivalu vína představí nejen domácí, ale i zahraniční vinaře.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Degustace

Degustace | Foto: Martina Součková

Jedním z taháků bude podle organizátorů speciální degustace vína a čokolády. Na festivalu jsou jí věnovány dva večery.

Dalším zajímavým bodem programu bude například Šumivá párty. Návštěvníci při ní uvidí techniku sabrage, což je velmi elegantní a efektní způsob, jak otevřít šavlí šumivé víno. V Táboře tuto techniku předvede trojnásobný mistr České republiky v sekání sektů Kamil Prokeš.

Festival také nabídne degustace pokrmů vhodných ke konzumaci vína - sýrů, ryb nebo steaků. Připraveny jsou i další akce, jako například degustátorský minikurz. S tajuplným světem vín a jeho ochutnáváním účastníky seznámí sommelier a degustátor Ivo Dvořák.

Kromě toho pořadatelé zařadili do programu i představení Jaroslava Duška Pátá dohoda. Uskuteční se 8. dubna v Divadle Oskara Nedbala. Výtěžek z prodeje tohoto představení půjde na podporu domácího hospice Jordán.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme