V Teplicích přestanou blikat jackpoty na hernách

Drtivá většina heren v Teplicích přijde o blikající reklamy na maximální možnou výhru. Takzvané jackpoty by měly zmizet na základě dohody, kterou sepsal magistrát s majiteli heren.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nonstop herna | Foto: Tomáš Adamec

Od prvního března navíc musí být každý interiér herny v Teplicích vybaven kamerou a obsluha herny nesmí vpouštět podnapilé osoby. Teplice tak chtějí namísto vyhlášky regulovat hazard dohodou.

„Deklarace řeší to, co vadí nám, zejména jackpoty, blikající reklamy, vybavení těchto prostor kamerami po půlnoci, vybavení zvonkem,“ potvrdil primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Ne každý je ale s dohodou spokojen. Sdružení Propolis volá po regulaci hazardu prostřednictvím vyhlášky. Vzniklá dohoda totiž není právně vymahatelná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se v Teplicích chtějí vypořádat s hazardem, zjišťoval Jan Beneš

„Regulace je to čistě naoko, čistě formální, zcela nedostatečná a problém neřeší,“ tvrdí předseda sdružení Jakub Mráček.

Obyvatelům 50tisícových Teplic se existence téměř 130 heren ve městě nelíbí. „Věčně je tam kravál až do rána. Mělo by se to úplně zkrouhnout, hodně lidí tady na to nadává,“ říkají oslovení lidé.

Jestli dnešní odstranění jackpotů z teplických heren skutečně znamená počátek plnění dohody o umravnění hazardu, bude jasné ve čtvrtek, kdy nevymahatelná dohoda mezi hernami a magistrátem začne platit.

Igor Maňour, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme