V teplických sběrnách kovů stále končí i kradené věci

Sběrny kovů v Teplicích stále přijímají i kradené věci. Zjistila to při kontrolách policie. Odcizených věcí ale podle statistik ubývá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté kontrolují teplické sběrny kovů | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Tepličtí strážníci kontrolují denně všech 11 sběren ve městě. Za poslední dva týdny našli dvanáct pravděpodobně kradených věcí. Šlo například o invalidní vozíky, mříže na okna nebo stojan na kola. Pouze ve dvou případech ale dohledali původního majitele.

„Podařilo se nám ve sběrně najít kovové sloupky plotu, který byl prakticky za sběrnou. Patřil Fotbalovému klubu Teplice,“ potvrdil Štěpán Kocourek z teplické městské policie. Majitel ukradených sloupků věc ohlásil policii, podařilo se tak najít i pravděpodobného pachatele.

„Sběrna musí vést evidenci, kdo jí kovový odpad přinesl. A jméno se shodovalo s člověkem, který podobnou věc už v minulosti udělal,“ dodal Kocourek.

V deseti podezřelých případech ale policie neměla žádnou krádež hlášenou. Věci tak zůstávají ve sběrnách, dokud se neohlásí jejich původní majitel. Ne každý podezřelý předmět ale pochází z krádeže, upozorňuje policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tepličtí policisté denně kontrolují sběrny kovů. A stále v nich nacházejí kradené věci. Takových případů ale ubývá, jak zjistila reportérka Gabriela Hauptvogelová

„Muž přivezl dodávkou úplně nová okna. A nakonec se ukázalo, že je výrobcem oken. A jelikož je zákazník odmítl odebrat, tak je dal do sběru, než aby je předělával,“ popsal jeden z případů ředitel Městské policie Teplice Michal Chrdle.

Gabriela Hauptvogelová, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme