V Terezíně začínají Josefínské slavnosti

Na 400 vojáků historických jednotek svede v sobotu bitvu o pevnost Terezín. Bojové ukázky jsou součástí Josefínských slavností, kterými si město připomene 230 let od svého založení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terezín - budova radnice

Terezín - budova radnice | Foto: Miroslav Zimmer

Slavnosti začaly v Terezíně už v pátek o půl osmé večer pochodem dobových jednotek na náměstí, kde jim požehnal litoměřický biskup Jan Baxant.

V sobotu dopoledne se regimenty sešikují znovu, aby spolu s obyvateli a radními přivítali své zakladatele - císařovnu Marii Terezii a císaře Josefa II. Odpoledne jsou připraveny ukázky válečných bojů, bitva o rakouskou pevnost a noční bojová ukázka.

Bohatý je i další doprovodný program, včetně koncertů a staročeského jarmarku. Připravena je prý i skutečná vojenská svatba v dobovém duchu. Ženit se má člen 42. terezínského pěšího regimentu.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme