V Třebíči a Pelhřimově končí uzavírky, které komplikovaly průjezd centry měst

Řidiči se při průjezdu Pelhřimovem už nebudou potýkat s objížďkami a dopravními zácpami. Pražská ulice bude od zítřejšího večera průjezdná a přestane komplikovat cestu centrem okresního města. Čekání v kolonách skončí i v Třebíči, kde se otevře Nádražní ulice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Třebíči po rekonstrukci otevřou Nádražní ulici

V Třebíči po rekonstrukci otevřou Nádražní ulici | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Část Pražské ulice v Pelhřimově byla zavřená od začátku září. Dělníci tady tehdy začali vyměňovat vodovodní a kanalizační potrubí.

Spolu s Pražskou ulicí zavřeli i silnici na Příkopě v centru Pelhřimova. Tam ale řidiči nezajedou až do 16. listopadu. A příští léto tady začne druhá fáze oprav.

I v Třebíči končí čekání v kolonách. Zítra tam otevírají Nádražní ulici. Uvolní se tím nejdůležitější dopravní uzel ve městě. Skončí kilometrové kolony a desítky minut čekání. Uzavírka Nádražní odřízla celou jižní polovinu města.

Ulice je teď po opravě bezpečnější pro chodce i řidiče. Podle vedoucího odboru dopravy Aleše Kratiny k tomu přispěl i nový osvětlený ostrůvek:

V Třebíči po rekonstrukci otevřou Nádražní ulici | Foto: Michal Malý

„Můžete vidět, že tu došlo k zúžení pojížděného dopravního prostoru. Chodníky byly vytaženy dále do komunikace. Omezili jsme tím auta, čímž se dociluje větší bezpečnosti.“

Uzavírkou byla odříznutá celá jižní polovina města. Přes víkend položí také finální vrstvu asfaltu na ulici Hrotovickou. Její spodní část bude průjezdná od pondělí, uzavře se však horní část.

„Druhá etapa je od křižovatky Spojovací-Hrotovická až po požární útvar směrem do Kožichovic. Průjezdné to bude opět v jednosměrném režimu, z centra na Dukovany,“ dodává Kratina.

Kompletně opravená bude Hrotovická ulice 25. října.

V Třebíči po rekonstrukci otevřou Nádražní ulici | Foto: Michal Malý

Michal Malý, Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme