V Třebíči dbají na tradice. Živý betlém a vážení radních

Letošní vánoční program v Třebíči po letech ozvláštní speciální živý betlém. Nepůjde ale o pouhé ochotníky, postavy Marie, Josefa a dalších ztvární zastupitelé Třebíče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radnice Třebíč | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Marii ztvární radní Marie Černá a Josefa starosta Pavel Heřman. A v tři krále se převtělí tři místostarostové. Jedním z nich je Pavel Svoboda, který poznamenal, že on vzhledem ke své snědé barvě pleti bude „ten černý vzadu“.

Ježíška bude představovat panenka. Ale původně se chtěl role Jezulátka zhostit zastupitel Milan Šťastný, kterému to ovšem kolegové rozmluvili. Prý by se nevešel do jesliček.

Zastupitelé a radní Třebíče obléknou kostýmy připomínající dobu před 2011 lety v souvislosti s letošním posledním zasedáním zastupitelstva, a to kolem 15. hodiny.

radní města Třebíče | Foto: Michal Malý

V Třebíči se také radnice vrací k vážení zastupitelů. Zvolený zástupce veřejnosti si stoupne na váhu a za každý kilogram zaplatí deset korun. Ženy zastupitelky se můžou vyhnout vážení tím, že zaplatí paušál tisíc korun. Výtěžek vážení dostane Sdružení pro pomoc mentálně postiženým jako příspěvek na asistenční pomoc.

Podle vybraných peněz tak mohou obyvatelé tipovat, kolik zastupitelé Třebíče váží. V minulosti se od zastupitelů vybralo zhruba 20 tisíc korun. Pokud bychom to převedli na kilogramy, tak třebíčské zastupitelstvo má přibližně dvě tuny živé váhy.

Letošní vážení můžou zájemci sledovat na internetových stránkách města, dnes asi od 16 hodin.

Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme