V Třebíči se lidé bouří proti opětovnému rozkopání opravené ulice

Obyvatelé Třebíče si nechtějí znovu nechat rozkopat opravenou ulici. Protestují formou petice a podávají odvolání. Ulicí Riegerova má vést teplovod Třebíčské tepelné společnosti. Lidé chtějí plánovanou stavbu zastavit. Podobný problém v minulosti řešili také ve Žďáře nad Sázavou nebo Moravských Budějovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkopaná ulice | Foto: Ladislav Bába

„Cítíme se velmi nespokojeni,“ shrnuje jednou větou situaci v Riegrově ulici Věra Prodělalová. Pod petici už nasbírala stovku podpisů a nelíbí se jí jednání zástupců města.

„Chceme docílit toho, aby si zastupitelé uvědomili, že musí nakládat s veřejným majetkem a prostředky svěřenými veřejnými hospodárně,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

O opravě třebíčské ulice, s níž nesouhlasí obyvatelé města, informoval reportér Michal Malý

Podle vedoucího odboru dopravy Aleše Kratiny se ale do asfaltu kopat nebude. „Zdůrazňuji, že toho asfaltového povrchu předmětné komunikace se výkopové práce vůbec nedotknou,“ ujišťuje.

Došlo tady zřejmě k velkému nedorozumění. Teplovod povede krajem ulice, kde je zámková dlažba. Tu dělníci rozeberou a zase poskládají. Obyvatele ale vyděsily barevné čáry na silnici.

„Ty barevné čáry na silnici neznamenají, že se rozkope asfalt, čáry zkrátka jenom vymezují vedení sítí, které jsou pod zemí, aby se jich stavebník právě nedotkl, aby je nepoškodil,“ vysvětluje Kratina.

Šéf Třebíčské tepelné společnosti Richard Horký dokonce slibuje prodlouženou záruku a garantuje, že bagr se bude po ulici pohybovat ve speciálních návlecích.

„Jde o patky, když se bagr patkuje, tak aby měl návleky na patkách, kde on má takové litinové desky se zářezy a hrozí nebezpečí otisku do asfaltu. Takže věřím, že se nám to podaří udělat tak, že nebude prakticky poznat, že jsme tam byli,“ říká.

Obyvatelé Riegrovy ulice však slibům moc nevěří a chtějí v sepisování petice pokračovat.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme