V Třebíči vyhořela trafostanice, výpadek proudu postihl třetinu města

Bez elektrické energie byla dnes po poledni třetina Třebíče. Vyhořela jedna z trafostanic, která postupně vyřadila z provozu další. Opravy energetikům zřejmě potrvají až do večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transformátor vysokého napětí (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

„Do půl hodiny nebo dvaceti minut zjistili, ve které trafostanici došlo k problému, takže tam vyjeli. Poté začali postupně jednotlivé trafostanice nahazovat. Výpadek třetiny města Třebíče tak trval asi třicet minut,“ popisuje mluvčí společnosti EON Božena Herodesová.

Bez elektrické energie zůstaly firmy, úřady, obchody i restaurace. Přicházíme o zákazníky a o tržby, říká majitel restaurace na Okrajové ulici Ondřej Zeman.

„Samozřejmě služby jsou omezené, protože spousta přístrojů funguje na elektrický proud. Máme proto omezený sortiment. Uvidíme, jak dlouho to bude trvat,“ dodává Zeman.

Bez proudu stále zůstává jižní část Třebíče ve směru na Dukovany. V této oblasti jsou ale převážně sklady. Opravy energetikům zřejmě potrvají až do večera.

Michal Malý, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme