V Třebíči začíná Šamajim. Nabídne hudbu, košer jídlo i kurzy Krav Maga

V Třebíči začíná tradiční festival židovské kultury Šamajim. Letošní 12. ročník je plný novinek. Cimbálová muzika Capella zahraje směs židovských a lidových písní, ghettem návštěvníky provede odborný průvodce a připraveny jsou i ochutnávky košer jídel a vína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Interiér Zadní synagogy | Foto: Irena Šarounová

Šamajim potrvá až do 1. srpna a během jednotlivých večerů se v Zadní synagoze budou odehrávat koncerty, přednášky, taneční vystoupení a další představení.

„Kromě klasických prohlídek Zadní synagogy a domu Seligmana Bauera mají návštěvníci možnost ochutnat košer víno a pro malé děti jsme připravili košer mok,“ přibližuje Pavlína Pojerová z infocentra u Zadní synagogy.

K zakoupené vstupence dostanou návštěvníci festivalu košer sušenku.

Původně ryze kulturní festival se začíná prolínat i s oblastí sportu.

„Letos tam bude i jedna novinka, tou jsou kurzy i pro děti. Školení instruktoři je zasvětí do tajů izraelského bojového umění Krav Maga. Součástí bude také sebeobrana pro dospělé. Bude to probíhat v Zadní synagoze,“ říká Renata Poulová z infocentra u Zadní synagogy.

 


Festival Šamajim začíná v Třebíči slavnostním zahájením dnes v 16 hodin v Zadní synagoze. Je věnovaný třebíčskému rodákovi Antonínu Kalinovi, zachránci židovských dětí a nositeli ocenění Spravedliví mezi národy.

Záštitu nad Šamajimem převzalo Velvyslanectví státu Izrael.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme