V třebíčské nemocnici se zkrátí čekací doby na ošetření. Díky společné recepci

V Nemocnici Třebíč zkrátí čekací doby v ambulancích. V současné době se čekání může protáhnout i na tři hodiny. S tím je však konec. Už brzy začne v nemocnici fungovat takzvaná společná recepce. Zdravotníci pacienty rozdělí podle diagnózy už při vstupu do nemocnice. Tím se čekání zkrátí na minimum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Třebíč | Foto: Michal Malý

Společná recepce bude zprovozněná v budově chirurgie během 14 dnů: „Tam pacient přijde, sestra ho ’nahraje‘ do systému, přidělí mu číslo a ambulanci, do které půjde. Třeba ortopedickou ambulanci, chirurgickou, urologickou a podobně.“

„To znamená, bude je rozdělovat podle diagnóz,“ vysvětluje princip fungování společné recepce krizový manažer nemocnice Jan Ferenc.

Ostatní nemocnice v kraji už podobný systém mají. V Třebíči to ještě zdokonalí a pacienti podle Jana Ference nebudou čekat déle než půl hodiny: „Tady nemůže pacient čekat na traumatologii třeba tři hodiny. A ono se to teď stává.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V třebíčské nemocnici natáčel reportér Michal Malý

Konkrétně manželé Votavovi však ve zkrácení čekací doby moc nevěří: „No, to pravda nebude, toho nedosáhnete. Ani v Brně ne. Já jsem tam byl před týdnem,“ říká pan Votava.

V Třebíči ale chtějí jít ještě dál a společnou recepci postupně rozšiřovat: „Pokud to bude organizačně dobře zvládnuto, tak bychom to rozšířili dál i na další operační obory,“ nastiňuje hlavní sestra Ivana Andělová.

Provoz nemocnice se tím podle ní neprodraží: „Pokud máme na mysli finanční stránku technického zabezpečení, tak určitě žádné náklady nevzrostou. A co se týká personálu, tak nám nastupuje po mateřské dovolené jedna kolegyně, která by se stejně vracela,“ dodává hlavní sestra.

Společná recepce v třebíčské nemocnici bude zatím fungovat denním režimu od 7 hodin do půl čtvrté. V nočních hodinách a o víkendech jsou počty příchozích pacientů minimální.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme