V troskách vybuchlého domu na Novojičínsku byla dvě lidská těla

V troskách domu v Šenově u Nového Jičína, v němž v lednu vybuchl nahromaděný plyn, policie našla po více než čtvrt roce těla dvou lidí. Příčinu smrti má určit pitva, její výsledky policisté ještě neznají. Kriminalisté také pracují na určení totožnosti mrtvých. Zároveň mají podezření, že výbuch nebyl náhodný.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto)

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Exploze 10. ledna rozlehlou neobydlenou vilu značně poškodila, část se zbortila. Nejprve bylo potřebné objekt staticky zajistit, což podle mluvčí moravskoslezské policie Gabriely Holčákové trvalo několik měsíců. Další čas zabralo odklízení sutin a následný průzkum.

„Zhruba v průběhu čtrnácti dnů probíhalo velmi komplikované ohledání místa činu. V závěru tohoto úkonu byly nalezeny ostatky dvou osob,“ řekla Holčáková.

Zatím není jasné, zda lidé zemřeli při výbuchu, nebo suť zasypala už jen mrtvoly. Policisté také stále pracují na potvrzení totožnosti nalezených osob.

„Kriminalisté pokračují v prověřování okolností trestného činu obecného ohrožení. Konají také úkony ke zjištění totožnosti zesnulých, byla nařízena soudní pitva, závěry soudního znalce dosud nemáme,“ upřesnila Českému rozhlasu Holčáková. Podle ní je reálné, že po nalezených lidech bylo vyhlášeno pátrání.

Podle chorvatského deníku Jutarnji list by mohli dva mrtví nalezení v troskách domu být pohřešovaní Chorvaté. Údajně by se mohlo jednat o muže napojené na chorvatské podsvětí.

Lednový výbuch plynu mohl být způsoben úmyslně. Vyplývá to z toho, že policie případ kvalifikovala jako obecné ohrožení. Exploze způsobila škodu přesahující dva miliony korun. Kriminalisté nyní hledají svědky, kteří se v době výbuchu pohybovali v okolí domu. Exploze tehdy lehce zranila dvaapadesátiletého muže, jenž stál vedle vily u auta.

ČTK, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme