V Týnci nad Labem hořela skládka, kouř ohrožoval obyvatele obce

Hasiči zasahují u požáru skládky v Týnci nad Labem na Kolínsku. Na místo dorazilo deset cisteren profesionálních hasičů a šest dobrovolných jednotek, na pomoc jim přijely i čtyři vozy z Pardubicka. Plameny už se podařilo dostat pod kontrolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár skládky v Týnci nad Labem | Zdroj: ČTK

Požár v areálu bývalého zemědělského družstva vypukl před polednem.

Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka plameny zachvátily zhruba deset metrů vysokou hromadu plastů, obrazovek a monitorů.

Hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu zhruba po hodině. Nyní skládku rozhrabují bagrem a likvidují skrytá ohniska.

Požár skládky v Týnci nad Labem | Foto: ČTK

Kouř byl vidět do dalekého okolí, a protože vítr foukal směrem k obci, bylo podle starosty Dušana Žmolila nutné varovat obyvatele města.

„Spustili jsme hlášení, kdy jsme upozorňovali obyvatele na to, aby nevycházeli a zavřeli si okna, protože mohlo dojít k úniku nebezpečných látek do ovzduší. Nicméně se to nepotvrdilo, kouř vypadal hrozivě, ale rozptylové podmínky byly dobré a už jsme upozornění odvolali,“ uvedl starosta.

ČRo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme