V Týně nad Vltavou likvidují škody po přívalovém dešti, potrvá to týdny

Zničené náměstí, koupaliště, kulturní dům a vyplavené rodinné domy. To jsou jen některé škody, které způsobil v Týně nad Vltavou přívalový déšť. Podle starosty jsou škody větší než po posledních povodních v roce 2013. Předběžně odhady jsou do pěti milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Týn nad Vltavou uklízí a sčítá škody po ničivém přívalovém dešti | Foto: Mária Pfeiferová

V centru Týna nad Vltavou od rána pracují stavební firmy a opravují chodníky, silnice a kanály. Škody jsou i na dalším městském majetku.

„Největší škodu asi registrujeme na loni nově otevřeném městském koupališti, kde došlo k zaplavení i technologické části, k narušení té stavby. Pak máme částečně zaplavenou městskou sokolovnu,“ říká starosta Milan Šnorek z ODS.

Škody jsou i po asi třiceti hodinách od přívalového deště vidět na první pohled. Na náměstí v horní části je několik desítek metrů dlouhé a asi metr hluboké vymleté koryto, na několika místech jsou velké hromady dlažebních kostek, které voda vytrhala, a pod kostelem je vyvalená zeď, částečně i na silnici.

Město musí během dopoledne vyfotit všechny škody a čekají ho jednání s pojišťovnou. Škody na majetku jsou podle starosty Milana Šnorka větší než při povodních v roce 2013.

Nejméně padesát rodinných domů má vyplavené sklepy. Lidé si už v neděli půjčovali od města vysoušeče a všichni doufají v teplé počasí, které pomůže domy vysušit.

V noci ze soboty na neděli spadlo v Týně nad Vltavou 50 milimetrů srážek. Přes centrum města protekla řeka, kterou posílila protržená malá vodní nádrž nad městem.

„Jednalo se o menší nádrž, nebyl to ani velký rybník. Tam se voda přelila přes hráz a poslala tu vodu do městských ulic. V této lokalitě čelíme poměrně často povodním, ale nikdy jsme to v takovém rozměru nezaznamenali,“ uvedl starosta.

Škody budou v Týně nad Vltavou likvidovat týdny.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme