V Uherském Hradišti mají nové povodňové hlásiče, obyvatelé budou varováni včas

Šedesát bezdrátových povodňových hlásičů dala nainstalovat radnice v Uherském Hradišti. Varovný systém pokrývá větší část města, které v roce 1997 zaplavila Morava. K třímilionové investici přibude ještě další etapa v přibližně stejné hodnotě. Ta má podle starosty Květoslava Tichavského z ODS zabezpečit chod krizového štábu během případných záplav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nábřeží Moravy v Uherském Hradišti | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

„Jednalo by se o to, že bychom chtěli dodělat hlásiče po celém městě Uherské Hradiště. Součástí projektu je také náhradní zdroj energie, který by byl na Měšťanské besedě a který by v případě nějaké havárie byl schopen udržet chod městského úřadu a městské policie, což je myslím velmi důležité,“ uvedl Tichavský.

Aktuální stav hladiny Moravy a vodních srážek teď mohou obyvatelé Uherského Hradiště sledovat on-line na webových stránkách města. Radnice spustila aplikaci, která usnadní občanům orientaci v krizových situacích.

Instalovali jsme, dá se říct, po celém Uherském Hradišti šedesát bezdrátových hlásičů, což souvisí se zmíněným projektem. A sice v Rybárnách na Mojmíře, ve Štěpnicích, přímo na Moravním nábřeží a v centru města. Tento monitoring může rovněž pomoci k předpovědím případných srážek, jaký bude stav řeky Moravy, den nebo dva dopředu,“ vysvětlil Květoslav Tichavský.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme