Finsko 3:0 Česko

V ústecké nemocnici leží dívka s podezřením na otravu metanolem

Šestnáctiletá dívka s podezřením na otravu metylalkoholem bojuje o život v ústecké nemocnici. Policisté nyní rozkrývají, co dívka dělala a s kým byla. Otrávení by totiž mohli být i další lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frederic wodka - vysoce nebezpečný toxický alkohol | Foto: Policie ČR

„Čekáme na výsledky toxikologických rozborů. Probíhají výslechy svědků a další úkony,“ informovala tisková policejní mluvčí Šárka Poláčková.

„Případem se zabývají policisté z Děčína, vzhledem k tomu, že k otravě mělo dojít na Děčínsku. Dívka sama pochází z Chomutovska," doplnila.

Dívka je podle lékařů v kritickém stavu, do nemocnice prý přišla pozdě. V současné chvíli je na jednotce intenzivní péče. Zítra by měly být jasné výsledky testů - tedy zda se opravu otrávila metylalkoholem.

„Byla přijata ve velmi vážném stavu, který nedále trvá. Tento stav vyžaduje také anesteziologicko-resuscitační péči. Dívce byl podán fometysol. Stav je nicméně stále vážný až kritický," informoval mluvčí ústecké nemocnice Jiří Vondra.

Od loňského září už v souvislosti se sérií otrav zemřelo v Česku devětatřicet lidí. V případu je stíháno více než sedmdesát osob. Policie určila dva hlavní viníky celé kauzy, kteří dali pančovaný alkohol do prodeje.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) opakovaně varoval před pitím alkoholu, u kterého lidé nemají jistotu původu. Podle něj je lépe nápoj vylít. Na bezplatné testování ministerstvo vyčlenilo deset milionů korun.

Podle téměř tří čtvrtin Čechů postupovala vláda v případě série otrav metanolem správně | Foto: ČTK

Petra Tachecí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme