V Ústeckém kraji stáhla výpovědi většina lékařů

V největších nemocnicích Ústeckého kraje přestává platit krizový scénář, podle kterého se od minulého pondělí tato zařízení připravovala na nedostatek lékařů. Většina ze 111 lékařů, kteří v rámci výzvy „Děkujeme odcházíme“, podala výpovědi, je stáhla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústí nad Labem | Foto: Petr Vorlíček

Krizový tým Krajské zdravotní dnes odpoledne ukončil platnost scénáře, podle kterého se od minulého pondělí pět největších nemocnic v kraji připravovalo na uzavírání některých oddělení a vyšetření nebo zákroky pacientů se snažilo odkládat z konec února nebo začátku března na pozdější dobu.

Krizový tým tak reagoval na včerejší dohodu odborářů s vedením akciové společnosti. Výpovědi už včera stáhla většina lékařů, kteří je podali. Zbylých patnáct na výpovědích trvalo z osobních důvodů a na tom se nic nezměnilo ani dnes. Jsou z různých oddělení a poskytování zdravotní péče v Ústeckém kraji jejich odchod nijak neohrozí.

Dagmar Cestrová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme