V Ústeckém kraji v noci hustě sněžilo. Silnice jsou ale sjízdné

Ústecký kraji zasáhlo v noci sněžení. Napadlo pět, na horách až deset centimetrů nového sněhu. Během dne srážky postupně ustávají. Silnice jsou sjízdné, řidiči by ale přesto měli jezdit opatrně. Zejména na horách hrozí sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Silničáři pluhovali a solili silnice v kraji celou noc. Zvýšenou opatrnost doporučují hlavně na horách, kde může vítr nafoukat sníh na vozovku. Sněžení se přesouvá do Libereckého kraje.

Tam v noci místy napadlo až 20 centimetrů sněhu, pro kamiony byla uzavřena silnice I/10 z Tanvaldu na hranici s Polskem.

Zpoždění mohou mít i vlaky. Jde především o rychlíky z Hradce Králové do Liberce, kde na vedení spadly stromy a projedou tam jen motorové soupravy. Zpoždění je ale do 15 minut.

Podle meteorologa Martina Nováka padá sníh na okrajích děčínského a litoměřického okresu. Během dne budou jen občasné přeháňky a sníh by díky teplotám mírně nad nulu mohl pomalu tát.

Všechny silnice v Ústeckém kraji jsou nyní sjízdné, silničáři ale varují před sněhovými jazyky, které se kvůli větru mohou tvořit hlavně na horách.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme