V ústeckých Předlicích, kde strop zavalil ženu, odhalili strážníci další nebezpečné domy

Ústečtí strážníci kontrolují stav vybydlených domů v městské části Předlice. Na čtrnácti z nich visí cedule se zákazem vstupu kvůli nebezpečí. Stav objektů později zhodnotí statik a stavební úřad se kvůli dalším možným opatřením spojí s majiteli. Včera zabil zřícený strop v jednom z domů mladou ženu. Tento objekt bude srovnán se zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústečtí strážníci kontrolovali poškozené domy v Předlicích | Zdroj: ČTK

V Lounského ulici stojí také poškozený dům, kde bydlí několik rodin i s dětmi. „Je to soukromý dům, o který by se měl někdo starat. My jsme byli upozorněni samotnými nájemníky, že se něco takového děje. Oni nás dobrovolně pustili dovnitř, my jsme tam nalezli, že některé stropy jsou propadlé, navíc tam jsou škvíry ve zdích,“ popsal zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

„Takže samozřejmě tohle bude nahlášeno statikovi a ten se sem bude muset přijít podívat a uvidíme, co bude dál. Může se stát cokoliv. Ten strop může vydržet třeba rok, ale taky může spadnout třeba zítra,“ dodal.

Za zřícení stropů jednoho z domů mohou chybějící kovové traverzy. Pod sutinami jedna žena zemřela a druhá je vážně zraněná. Policie podezřívá dva muže, kteří před nehodou stihli utéct.

Zdevastovaný dům je od začátku září určen k demolici, přesto v něm načerno dál bydleli lidé. Nepomohla ani kontrola úředníků, kteří místo navštívili před deseti dny.

„Objekt obývali obyvatelé, kteří zde nemají trvalý pobyt. Byli teda vyzváni, aby opustili objekt, byli varováni před nebezpečím, přesto neuposlechli. V objektu má trvalý pobyt asi 31 lidí, takže stavební úřad inicioval, aby tito lidé byli odhlášeni, a tento pokyn dal na obvod město,“ vysvětlila mluvčí města Romana Macová.

Gabriela Hauptvogelová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme