V Ústí nad Labem váhají s koupí nových trolejbusů. Nevědí, jestli stihnou požádat o dotaci

Ústí nad Labem má už jen dva měsíce, aby se rozhodlo, jestli koupí nové trolejbusy. Brzy totiž uplyne lhůta, ve které je možné požádat o evropské peníze. Jestli se Ústečané za dva roky svezou v nových vozech, tak zatím není jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trolejbus ostravské MHD | Foto: František Tichý

Kvůli pozastavenému Regionálnímu operačnímu programu (ROP) nemohl magistrát žádost o evropské peníze na nové trolejbusy podat. Po opětovném spuštění dotačního programu se ale řeší samotné výběrové řízení na dodavatele trolejbusů, protože se změnil zákon o veřejných zakázkách. Dopravní podnik proto potřebuje vyjádření právníků.

„Musí mít minimálně reakci nebo dobrozdání dvou renomovaných právních kanceláří, že všechno je z pohledu zákona v pořádku,“ vysvětluje radní Pavel Boček z hnutí Ústečané.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Bachoríka o váhání nad nákupem trolejbusů v Ústí nad Labem

Zatím tedy není jasné, jestli se může dál jednat s výhercem výběrové řízení, nebo se vypíše nová soutěž. V takovém případě by se ale termín pro podání žádosti zřejmě nestihnul. Pokud se všechno stihne, mohlo by za necelé dva roky v Ústí jezdit 26 nových trolejbusů.

„Ústí předpokládá, že v rámci IPRM (Integrovaný plán rozvoje měst – pozn. redakce) pořídí 26 nových trolejbusů. Pokud to půjde hladce a budeme čerpat z IPRM, tak to musíme do konce roku 2015 stihnout,“ prozradila tisková mluvčí dopravního podniku Magda Pejšová.

Z dotací by se nepořídily jen trolejbusy, ale také točna nebo inteligentní zastávky, které mají cestujícím například sdělit odjezd dalších linek nebo možná zpoždění. Vše má stát zhruba 400 milionů korun.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme