V Ústí začíná průzkum obsazenosti MHD, výsledky chce DP využít k úpravě spojů

V ústecké MHD dnes začalo dvoudenní sčítání cestujících. Pracovníci najaté firmy také zjišťují, kolik lidí jakými směry a v jakých časech jezdí. Ústecký dopravní podnik chce závěry využít k plánování dopravní obslužnosti v Ústí nad Labem a okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V autobuse

Průzkum bude prováděn přímo ve vozech MHD a na zastávkách formou dotazování. Sčítači budou jezdit na linkách po celý den, v každém voze jeden.

Dnes budou sčítat lidi v autobusech, zítra v trolejbusech. Cestující nebudou počítat, jde o odhady. Sčítači mají stupnici od A do F, kde A znamená skoro prázdný, F pak až přeplněný vůz.

Na zastávkách se pak budou lidí dotazovat, kterým směrem jedou, případně kde vystoupí. Průzkum se bude opakovat 9. a 10. dubna a v polovině května by pak měl být výsledný přehled, kdy jezdí kolik lidí a na jakých linkách.

Ústecký dopravní podnik chce data využít k případné úpravě třeba intervalů mezi spoji v určitých denních dobách. Za průzkum zaplatí tři čtvrtě milionu korun.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme